Serdecznie witam Państwa na mojej stronie.
Jestem lekarzem chorób wewnętrznych i specjalistą medycyny rodzinnej. Ponadto ukończyłem liczne szkolenia podyplomowe, dzięki którym zdobyłem umiejętności z takich dziedzin medycyny jak ultrasonografiahomeopatia, homotoksykologia, izopatia, terapia neuralna, akupunktura. Posiadam też kwalifikacje do oceny żywej kropli krwi w mikroskopie z ciemnym polem widzenia. Kilka ostatnich lat poświęciłem studiowaniu wpływu witamin i mikroelementów a także sposobu odżywiania na zdrowie człowieka.

Medycyną naturalną zainteresowałem się już w dzieciństwie. Impuls dała mi moja mama, która siebie wyleczyła z przewlekłej, ciężkiej, choroby, jaką jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Mnie zaś mama wyleczyła z astmy oskrzelowej. W wieku około 6 roku życia stwierdzono u mnie nawracające, spastyczne zapalenia oskrzeli z alergią na kilka popularnych alergenów. Chorowałem praktycznie non-stop. Brałem m.in leki sterydowe. W wieku 7 lat spędziłem 7 miesięcy w sanatorium dla dzieci z chorobami płuc. Trzy lata później, dzięki niekonwencjonalnym metodom i determinacji mojej mamy, nie pamiętałem już co to jest astma.

Naturalną konsekwencją mojej historii były studia medyczne (Akademia Medyczna w Białymstoku 1987-1993). Szczęśliwie los pokierował moje kroki do Studenckiego Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej, dzięki czemu w ramach jednych studiów mogłem kontynuować swoją przygodę zarówno z medycyną akademicką jak i nurtami komplementarnymi. Poznałem wtedy podstawy homeopatii i medycyny antropozoficznej. Pobierałem też nauki w dziedzinach takich jak hipnoza czy radiestezja medyczna.

Zasadzie łączenia najlepszych cech medycyny oficjalnej i alternatywnej jestem wierny do dziś.
Od lat stale poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie medycyny komplementarnej – krajowe i międzynarodowe kursy homeopatii i homotoksykologii, akupunktury, chomeosiniatrii, izopatii i terapii neuralnej.
Jestem jednym z niewielu lekarzy w Polsce z umiejętnością oceny żywej kropli krwi w mikroskopie z ciemnym polem widzenia (DFM), potwierdzoną dyplomem uczelni medycznej.

Przez 23 lata byłem wegetarianinem. Przez rok stosowałem dietę wegańską i bezglutenową, którą aktualnie uważam za leczniczą. Przez kilka miesięcy doświadczyłem też na sobie oddziaływania diety paleo a także odbyłem dwukrotnie całkowity post (głodówkę leczniczą) – 23 dni i 18 dni. Uważam, że prawidłowe odżywianie ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Jakość jedzenia oraz wiedza na ten temat ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, w których żywność nasycona jest chemicznymi środkami konserwującymi i poprawiającymi jej wygląd, a reklamy i czasopisma próbują przekonać nas do spożywania pięknie wyglądających, aczkolwiek niezdrowych rzeczy.
Aby się zdrowo odżywiać, potrzebna jest wiedza, jak to robić. Każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i nie ma jednej diety, która byłaby dobra dla wszystkich ludzi, choć oczywiście mamy pewne cechy wspólne.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu na konsultacje z zakresu medycyny akademickiej, komplementarnej oraz prawidłowego odżywiania.