Serdecznie witam Państwa na mojej stronie.
Jestem lekarzem chorób wewnętrznych i specjalistą medycyny rodzinnej. Ponadto ukończyłem liczne szkolenia podyplomowe, dzięki którym zdobyłem umiejętności z takich dziedzin medycyny jak ultrasonografiahomeopatia, homotoksykologia, izopatia, terapia neuralna, akupunktura. Posiadam też kwalifikacje do oceny żywej kropli krwi w mikroskopie z ciemnym polem widzenia. Kilka ostatnich lat poświęciłem studiowaniu wpływu witamin i mikroelementów a także sposobu odżywiania na zdrowie człowieka.

Medycyną naturalną zainteresowałem się już w dzieciństwie. Impuls dała mi moja mama, która siebie wyleczyła z przewlekłej, ciężkiej, choroby, jaką jest wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Mnie zaś mama wyleczyła z astmy oskrzelowej. W wieku około 6 roku życia stwierdzono u mnie nawracające, spastyczne zapalenia oskrzeli z alergią na kilka popularnych alergenów. Chorowałem praktycznie non-stop. Brałem m.in leki sterydowe. W wieku 7 lat spędziłem 7 miesięcy w sanatorium dla dzieci z chorobami płuc. Trzy lata później, dzięki niekonwencjonalnym metodom i determinacji mojej mamy, nie pamiętałem już co to jest astma.

Naturalną konsekwencją mojej historii były studia medyczne (Akademia Medyczna w Białymstoku 1987-1993). Szczęśliwie los pokierował moje kroki do Studenckiego Stowarzyszenia Medycyny Naturalnej, dzięki czemu w ramach jednych studiów mogłem kontynuować swoją przygodę zarówno z medycyną akademicką jak i nurtami komplementarnymi. Poznałem wtedy podstawy homeopatii i medycyny antropozoficznej. Pobierałem też nauki w dziedzinach takich jak hipnoza czy radiestezja medyczna.

Zasadzie łączenia najlepszych cech medycyny oficjalnej i alternatywnej jestem wierny do dziś.
Od lat stale poszerzam swoją wiedzę w dziedzinie medycyny komplementarnej – krajowe i międzynarodowe kursy homeopatii i homotoksykologii, akupunktury, chomeosiniatrii, izopatii i terapii neuralnej.
Jestem jednym z niewielu lekarzy w Polsce z umiejętnością oceny żywej kropli krwi w mikroskopie z ciemnym polem widzenia (DFM), potwierdzoną dyplomem uczelni medycznej.

Przez 23 lata byłem wegetarianinem. Przez rok stosowałem dietę wegańską i bezglutenową. Przez kilka miesięcy doświadczyłem też na sobie oddziaływania diety paleo. Przez kilkanaście miesięcy stosowałem dietę ketogeniczną a także odbyłem dwukrotnie całkowity post (głodówkę leczniczą) – 23 dni i 18 dni. Po wielu własnych doświadczeniach, oraz obserwacjach moich pacjentów skłaniam się ku wnioskowi, że najwłaściwsze metabolicznie diety, to diety niskowęglowodanowe. Jest to sposób odżywiania charakterystyczny dla naszych odległych przodków, w czasach sprzed udomowienia zbóż. Jednak daleki jestem od wskazania jedynej właściwej diety. Każdy człowiek jest indywidualnością i sposób odżywiania powinien być dostosowany do jego metabolizmu, a także należy brać pod uwagę środowisko, klimat, porę roku czy nawet przekonania filozoficzno religijne.
Uważam, że prawidłowe odżywianie ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia. Jakość jedzenia oraz wiedza na ten temat ma szczególne znaczenie w dzisiejszych czasach, w których ekstensywnie produkowana i uboga w składniki żywność nasycona jest chemicznymi środkami konserwującymi i poprawiającymi jej wygląd, a reklamy i czasopisma próbują przekonać nas do spożywania pięknie wyglądających, aczkolwiek niezdrowych rzeczy.
Aby się zdrowo odżywiać, potrzebna jest wiedza, jak to robić. Każdy z nas ma swoje indywidualne potrzeby i nie ma jednej diety, która byłaby dobra dla wszystkich ludzi, choć oczywiście mamy pewne cechy wspólne.

Serdecznie zapraszam do mojego gabinetu na konsultacje z zakresu medycyny akademickiej, komplementarnej oraz prawidłowego odżywiania.